Vi betjänar dig

OY KRISTINAMEDI AB

Mia Vanhatalo

Verkställande direktör
050 539 4225
mia.vanhatalo@kristinamedi.fi

Kaido Kotkas

Ledande läkare
040 669 4757
kaido.kotkas@kristinamedi.fi

Pirkko Lindfors

Kontaktadministratör
046 923 6536
pirkko.lindfors@kristinamedi.fi

SJUKHUS

Växel … 06 357 8700
Fax … 06 357 8735

Tidsbeställning vardagar 9–16 … info@kristinamedi.fi

Besöks- och postadress … Lappfjärdsvägen 10, 64100 Kristinestad

Louise Berg

Ledande skötare
044 742 2602
louise.berg@kristinamedi.fi

Eija Korpi

Instrumentvårdare
040 742 2600
eija.korpi@kristinamedi.fi

Potilasasiamies

Patientombudsman
044 742 2602
potilasasiamies@kristinamedi.fi

FÖRETAGSHÄLSOVÅRD KRISTINESTAD

Växel … 040 357 8737
Fax … 06 357 8735

Tidsbeställning … vardagar kl. 8–16

Besöks- och postadress … Lappfjärdsvägen 10, 64100 Kristinestad

Potilasasiamies

Patientombudsman
044 742 2602
potilasasiamies@kristinamedi.fi

Kyösti Rinne

Företagshälsovårdsläkare
040 154 7713
kyosti.rinne@kristinamedi.fi

Nancy Gullans

Ansvarig företagshälsovårdare
050 406 7976
nancy.gullans@kristinamedi.fi

Juliaana Nummila

Företagshälsovårdare
040 658 8230
juliaana.nummila@kristinamedi.fi

Lena Lassas

Företagshälsovårdare
040 156 2352
lena.lassas@kristinamedi.fi

Katja Svens

Mottagningssekreterare
040 357 8737
katja.svens@kristinamedi.fi

FÖRETAGSHÄLSOVÅRD NÄRPES

Växel … 040 357 8737

Tidsbeställning … vardagar kl. 8–16

Besöks- och postadress … Kuskgränden 3, 64200 Närpes

Lena Lassas

Företagshälsovårdare
040 156 2352
lena.lassas@kristinamedi.fi

Johanna Sjölund

Företagshälsovårdare
040 750 6695
johanna.sjolund@kristinamedi.fi

FÖRETAGSHÄLSOVÅRD KASKÖ

Växel … 040 357 8737

Tidsbeställning … vardagar kl. 8–16

BesöksadressFiskehamnsvägen 30, 64260 Kaskö
Postadress … Lappfjärdsvägen 10, 64100 Kristinestad

Nancy Gullans

Ansvarig företagshälsovårdare
050 406 7976
nancy.gullans@kristinamedi.fi

Lena Lassas

Företagshälsovårdare
040 156 2352
lena.lassas@kristinamedi.fi

FÖRETAGSHÄLSOVÅRD ÖSTERMARK

Växel … 040 357 8737

Tidsbeställning … vardagar kl. 8–16

Besöksadress … Sillanpäänkuja 4, 64700 Teuva
Postadress … Lappfjärdsvägen 10, 64100 Kristinestad

Milja Jaakkola

Företagshälsovårdare
046 922 9389
milja.jaakkola@kristinamedi.fi

Raija Perkiö

Företagshälsovårdare
044 491 4143
raija.perkio@kristinamedi.fi

FÖRETAGSHÄLSOVÅRD KAUHAJOKI

Växel … 040 357 8737

Tidsbeställning … vardagar kl. 8–16

Besöksadress … Keskustie 5, 61850 Kauhajoki
Postadress … Lappfjärdsvägen 10, 64100 Kristinestad

Milja Jaakkola

Företagshälsovårdare
046 922 9389
milja.jaakkola@kristinamedi.fi

Raija Perkiö

Företagshälsovårdare
044 491 4143
raija.perkio@kristinamedi.fi